Навчально-науковий центр радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно провів підвищення кваліфікації з курсу «Радіаційна безпека при здійснені окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» з 13 по 17 грудня 2021 р.
Навчання та перевірку знань було організовано та проведено відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».
Першочерговою метою навчання є покращення стану безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів шляхом підвищення компетентності персоналу та посадових осіб, які відповідають за дотримання вимог законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки.
Слухачами були 59 фахівці з різних регіонів України, які працюють у різних сферах використання ядерної енергії – виробництво, використання джерел іонізуючого випромінювання, перевезення радіоактивних матеріалів.
Вітаємо відмінників:
- Кучинський Олександр Миколайович – начальник служби контролю за виробництвом, АТ «Житомиргаз»;
- Загородній Віталій Миколайович – завідувач відділенням, лікар-нейрохірург, ДУ «Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України»;
- Дорош Єгор Олегович – технік-дозиметрист, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит» МОЗ України.
Позитивні відгуки слухачів свідчать, що курс підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» з використанням дистанційних технологій задовольняє потребу фахівців, які працюють у галузі радіаційної безпеки, в постійному розвитку компетентностей, що дозволяють здійснювати професійну діяльність в інноваційному середовищі. Слухачі зазначили, що в результаті навчання за програмою курсу вони отримали актуальні знання і навички в галузі нормативних, організаційних і технічних основ забезпечення радіаційної безпеки. Також у відгуках відзначено високу компетентність лекторів – представників Держатомрегулювання, науковців, викладачів-практиків, що здійснюють виклад матеріалу науково та інформативно, дають ґрунтовні відповіді на питання з радіаційної безпеки, які виникають в учасників курсів у їхній професійній діяльності.
Людмила АСЛАМОВА, директорка ННЦ радіаційної безпеки