Навчально-науковим центром у червні проведено останні в цьому навчальному році курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки

Співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка у червні проведено останні в цьому навчальному році курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

Навчання  відбулося з 19 по 23 червня 2023 року. Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу щодо особливостей використання джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 88 спеціалістів із різних регіонів України.

Навчання й перевірку знань було проведено відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року    № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

     З кожним роком відсоток слухачів – медичних працівників збільшується, оскільки використання іонізуючого випромінювання в медицині неухильно зростає, що має очевидні переваги для здоров’я населення завдяки вдосконаленню діагностичних та лікувальних технологій, але це також підвищує відповідальність медичних фахівців у дотриманні вимог законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки, особливо в умовах воєнних дій, постійних загроз та викликів.

                                                 Вітаємо наших відмінників!

  •  Мартинович Ольга Володимирівна – лікар-рентгенолог, КНП “Бучанський консультативно-діагностичний центр” Бучанської міської ради
  • Нефьодова Олена Олексіївна – лікар-кардіолог інтервенційний, КНП “Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради”
  • Бондар Юрій Миколайович – лікар-ординатор, КНП “Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради”
  • Голобородько Оксана Володимирівна – лікар-рентгенолог, КНП “Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького”
  • Саливон Тетяна Олександрівна – рентгенолаборант, КНП “Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького”
  • Клименко Анатолій Михайлович – рентгенолаборант, КНП “Славутицька міська лікарня” Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області

Слухачі відзначили високу компетентність лекторів – як представників Держатомрегулювання, так і науковців, викладачів-практиків, які здійснюють виклад матеріалу чітко та інформативно, дають вичерпні відповіді на питання з радіаційної безпеки, що виникають у професійній діяльності. У відгуках слухачів також позитивно відзначено такі компоненти навчання: чіткість організації навчального процесу, індивідуальний підхід, створення практичних ситуацій під час занять, що сприяє обміну досвідом, розвитку власних підходів та оцінок у вирішенні професійних питань, пов’язаних із радіаційною безпекою.

 

 

Директорка ННЦРБ КНУ                                          Людмила АСЛАМОВА

Разработка redox sparrow-hawk